Студенти ІМІТ взяли участь у фіналі Всеукраїнських інженерних змагань OL Science & Tech Fest 2025

Кафедра транспортних технологій Львівської політехніки
Фото зі змагань

Молоді інженери Львівської політехніки – студенти кафедри транспортних технологій і кафедри авіаційної та виробничої інженерії Інституту механічної інженерії та транспорту – були фіналістами престижного інженерного конкурсу OL Science & Tech Fest 2025.

OL Science & Tech Fest – масштабна всеукраїнська подія, що зібрала понад 100 інженерних експозицій та сотні молодих винахідників, дослідників, розробників і стартаперів. У фіналі змагались 19 команд із провідних закладів вищої освіти України. Національний університет «Львівська політехніка» був представлений командами «Шанс на успіх 404» та «Ц.У.Р.».

Учасники пройшли шлях справжнього інженерного випробування – від концепції до створення дієвого прототипу автономного рішення для виявлення вибухонебезпечних предметів. І це стало можливим завдяки ініціативі гаранта освітньої програми бакалаврського рівня вищої освіти «Організація перевезень і управління на залізничному транспорті» Юлії Германюк за ефективної міжкафедральній взаємодії кафедри ТТ (завідувач Юрій Ройко) і кафедри АВІ (завідувач Олексій Ланець). Формування сильної команди стало можливим завдяки підтримці директора ІМІТ Романа Качмара. Ініціаторка участі студентів у змаганнях згуртувала команду, налагодила співпрацю між кафедрами, а також супроводжувала студентів на кожному з етапів підготовки.

Цій події передувала активна участь студентів кафедри транспортних технологій у хакатоні спільно з АТ «Укрзалізниця», де політехніки продемонстрували чудові результати. Тому більшість учасників інженерних змагань – студенти освітньої програми «Організація перевезень і управління на залізничному транспорті». Системна підготовка у межах цієї програми, її практична спрямованість та проактивна позиція здобувачів вищої освіти стали основою для цього успіху.

А студенти кафедри авіаційної та виробничої інженерії забезпечили практичну реалізацію ідей, адже мають досвід складання і програмування дронів, хоча є лише першокурсниками. Їхній внесок став ключовим для реалізації фінального прототипу. Після завершення конкурсу завідувач кафедри професор Олексій Ланець підкреслив, що й надалі буде підтримувати своїх студентів у подібних ініціативах та сприяти розвитку практичних проєктів.

Постійна підтримка студентських ініціатив – одна з відмітних рис кафедри транспортних технологій. Її завідувач традиційно підтримує інженерні, практичні, наукові заходи студентів і викладачів. Він особисто прибув на захід, щоб підтримати команди.

«Такі ініціативи – це не просто позанавчальні активності. Це реальні можливості для зростання, перевірка на витривалість і стимул для вдосконалення», – зазначив Юрій Ройко.

«Було складно. Але саме вихід із зони комфорту дає найкращі результати. Особливо цікаво працювати в команді, де об’єдналися студенти з різних спеціальностей – бачиш нові підходи, вчишся чути і взаємодіяти», – поділився учасник команди «Шанс на успіх 404» Валентин Томенчук.

«Технічне завдання було максимально реалістичне. Робота над ним – це не просто конкурс, а підготовка до викликів справжнього інженерного світу», – додали представники команди «Ц.У.Р.».

До складу команд увійшли студенти:

  • кафедри транспортних технологій:
    • Каріна Фортуна (УЗ-21) – капітан команди «Шанс на успіх 404», Ігор Паленик (група УЗ-31сп) – капітан команди «Ц.У.Р.», Василь Бздель (УЗ-41), Антоніна Копаєва (УЗ-41), Давид Ларін (УЗ-31сп), Аліна Богуш (УЗ-31сп), Андрій Український (УЗ-21сп), Валентин Томенчук (УЗ-31);
  • кафедри авіаційної та виробничої інженерії:
    • Михайло Огородник (ЛА-12), Данило Космина (ЛА-12), Іван Опир (ЛА-12).

До речі, перед участю у фіналі студенти виконували тестове завдання: розробити морський дрон для виявлення затонулих кораблів на основі реальних подій, пов’язаних із втратою катера P190 «Слов’янськ». Це завдання вимагало поєднання аналітичного мислення, інженерної креативності та глибокої емпатії.

Ініціаторка Юлія Германюк впевнена, що такі заходи не мають залишатися поодинокими – вже незабаром відбудеться нова інженерна подія, яка об’єднає ще більше студентів, ідей і технологій.

Це був виклик, пригода і спільна перемога. Спасибі кожному, хто доклав зусиль до цього результату, – і до нових інженерних звершень!

Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань Фото зі змагань