Історія кафедри

Кафедра іноземних мов має 80-річну історію. У часи ІІ Світової війни її очолювала Ірина Гузар і навчання проводили підпільно. Офіційні відомості про кафедру починаються із 1945 р., коли її очолила А.А. Шейкіна.

У різні роки тут працювали 55-97 викладачів іноземних мов. Наказом ректора № 37-10 від 06.06.1992 р. було створено Інститут гуманітарної освіти, перейменований згодом в Інститут гуманітарних та соціальних наук. Дві великі суміжні кафедри іноземних мов та російської мови було об’єднано в одну кафедру, що складалася з 5 секцій: англійської, німецької, романських (французької та іспанської), японської мов та секція мовної підготовки (українська та російська) для іноземних громадян. З моменту створення на кафедрі викладалися англійська, німецька, французька та іспанська мови. А з 1980 р. на кафедрі почав працювати гурток японської мови під керівництвом талановитого мовознавця, фахівця з англійської, французької, німецької, японської та польської мов доц. Медведіва А.Р.

У 1995 р. кафедра виграла Препроєкт, а в 1996 р. брала участь у Проєкті Європейської співдружності «ТЕМПУС-ТАЦІС». Обидва проєкти, фінансовані ЄС на 1,5 мільйона екю, забезпечили можливість стажування викладачів і студентів в університетах Англії і Німеччини, а також видання 12 методичних посібників, 2 інформаційно-рекламних проспектів Львівської політехніки, англійсько-українського словника, 2 підручників із грифом МОН України “Getting on in English” (за редакцією М. Корнеса та Н. Гайдук) і “Kommunikatives Deutsch” (за редакцією В. Задорожного, Т. Зайферта, Ф. Шпіцнера, М. Весни).

У 1998 р. на базі кафедри іноземних мов утворено нову кафедру прикладної лінгвістики, до якої делеговано 6 кандидатів наук, доцентів.

У 2011 р. укладено Угоду між Корпусом Миру США в Україні та Львівською політехнікою про співпрацю в рамках Проєкту навчання англійської мови. За участю волонтерів Корпусу Миру Байрона Вільямса та Гленна Андерсона проведено факультативні курси та методичні семінари-тренінги для викладачів і студентів, а також літні англомовні школи.

З 2016 р. до 2020 р. кафедра ІМ разом з іншими кафедрами Національного університету «Львівська політехніка» брала участь у виконанні проєкту ERASMUS+ “DocHub” «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України».
Відповідно до наказу № 315-1-10 від 27 травня 2024 р. «Про створення кафедри іноземних мов технічного спрямування» у навчально-науковому інституті гуманітарних та соціальних наук з 01 липня 2024 р. кафедру іноземних мов (ІМ) ІГСН було перейменовано на кафедру іноземних мов гуманітарно-соціального спрямування (ІМГС).

Кафедра іноземних мов гуманітарно-соціального спрямування Національного університету «Львівська політехніка» забезпечує викладання дисциплін «Іноземна мова за професійним спрямуванням», «Іноземна мова для академічних цілей», «Ділова іноземна мова», «Друга іноземна мова (польська, німецька, французька)», «Іноземна мова» (для спеціальності С3 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії») та низки вибіркових дисциплін. Укладено відповідні програми та плани практичних занять, розроблено дисципліни у віртуальному навчальному середовищі, видано друком чимало навчальних посібників, підручників та словників.

На кафедрі працюють досвідчені та кваліфіковані науково-педагогічні працівники, які досконало володіють іноземними мовами, мають сертифікати рівня В2, С1 та С2, пройшли підвищення кваліфікації та стажування в Україні й закордоном, беруть участь в програмах академічної мобільності, різноманітних проєктах та програмах. Кафедра співпрацює з низкою видавництв іншомовної літератури, зокрема Pearson, яке забезпечує використання інтерактивної платформи для вивчення англійської мови, надає сучасні посібники та довідники. Важливою є також співпраця з Британською радою, Корпусом миру, Американським домом, участь у проєкті ENHANCE для технічних університетів Європи.

Викладачі кафедри іноземних мов гуманітарно-соціального спрямування не лише викладають дисципліни студентам, але й супроводжують і консультують їх впродовж усього навчання. Так, під керівництвом викладачів-мовників студенти публікують статті у фахових виданнях, беруть участь в конференціях, конкурсах та олімпіадах, захищають кваліфікаційні роботи іноземними мовами. Окрім цього, НПП кафедри іноземних мов гуманітарно-соціального спрямування активно співпрацюють з інститутами та кафедрами «Львівської політехніки», супроводжують студентів у програмах подвійних дипломів та проходженні практики за кордоном, редагують, рецензують та перекладають статті англійською мовою, виступають усними перекладачами на заходах, які проходять у стінах нашого навчального закладу.

Оновлено 10 годин 58 хвилин тому