Молодь вирішує, як рухається Львів: в Університеті відбувся студентський хакатон MobilityUP Hack

Кафедра транспортних технологій Львівської політехніки
Фото з хакатону

27 червня у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся студентський хакатон MobilityUP Hack – подія, що перетворила простір L.I.S. на лабораторію ідей для покращення мобільності міста. Молодь, транспорт і натхнення – саме так виглядала формула цього інтенсиву.

Учасниками хакатону стали студенти освітніх програм «Організація перевезень і управління на залізничному транспорті» та «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» з різних курсів бакалаврату і магістратури. Їх об’єднало бажання впливати на зміни в місті через реальні ідеї, командну роботу та інноваційні підходи.

MobilityUP Hack став частиною проєкту «MobilityUP: Молодь рухає місто», який реалізувала громадська організація «Лінія102.Юа» у співпраці з кафедрою транспортних технологій Інституту механічної інженерії та транспорту Львівської політехніки. Захід підтримано в межах програми «Львів – Європейська молодіжна столиця 2025» за сприяння KfW, UNICEF та Уряду Німеччини.

Проєкт став одним із переможців молодіжного конкурсу ініціатив. Його автори – викладачі кафедри транспортних технологій Олег Возняк, Юлія Германюк, Юлія Лесів і Тарас Федунь, а сама кафедра стала ключовим академічним партнером у його реалізації.

На відкритті хакатону до учасників звернулися директор Інституту механічної інженерії та транспорту Роман Качмар, заступник завідувача кафедри транспортних технологій Тарас Постранський та голова ГО «Лінія102.Юа» Олег Возняк, який розповів про діяльність організації та чому важливо створювати такі ініціативи разом із молоддю.

Хакатон розпочався з тренінгу «Як створити ідею, що змінює?» від доцентки кафедри транспортних технологій Юлії Германюк. Учасники працювали за методологією дизайн-мислення, досліджували потреби містян, формулювали проблеми й шукали ідеї, які відповідають на реальні виклики транспорту. Наприкінці тренінгу учасники тягнули мотивуючі листівки з передбаченнями та словами підтримки – кожному випала своя унікальна підказка чи меседж, який заряджав на творчу роботу над реальними викликами хакатону.

Важливим блоком хакатону став тренінг «Сила партнерства», який провела Наталія Бокла – доцентка кафедри систем автоматизованого проєктування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій, керівниця Центру тьюторства та менторства Львівської політехніки та виконавиця проєкту PROMENT. На тренінгу було використано методику «Шість капелюхів мислення». Кожна команда презентувала унікальний погляд на проблеми транспортних технологій, учасники зосередилися на фактах і даних, торкнулися емоційного виміру, провели критичний аналіз, виявивши слабкі сторони та ризики.

Студенти запропонували креативні та нестандартні рішення. Серед їхніх ідей були «історія на колесах», концепція гейміфікації для пасажирів та використання сонячних панелей на станціях. І нарешті, команда «Сині капелюхи» виступила в ролі організатора процесу. Вона майстерно звела всі отримані дані, емоції, критичні зауваження, оптимістичні погляди та креативні ідеї в єдину структуру, давши можливість побачити цілісну картину та сформувати комплексне розуміння обговорюваної проблеми.

Три студентські команди змагалися між собою із власними ідеями:

  • «Молодь їде» – досліджували нічну доступність і мобільність без бар’єрів (капітан Маргарита Федорович, група ТТ-41);
  • Mobility Forge – шукали модель інтеграції міського, приміського та залізничного транспорту (капітан Ігор Паленик, УЗ-31сп);
  • InterModalTeamзапропонували ідею цифрової участі молоді у транспортному плануванні (капітан Андрій Український, УЗ-21сп).

Команди пройшли шлях від ідеї до пітчу, презентували рішення перед експертним журі й отримали зворотний зв’язок, що став додатковим імпульсом для розвитку ідей.

У складі журі – викладачі кафедри транспортних технологій та практики галузі:

  • Юрій Ройко – к.т.н., доцент, завідувач кафедри;
  • Христина Барвінська – к.т.н., доцентка;
  • Микола Жук – к.т.н., доцент;
  • Сергій Гревцов – к.т.н., доцент;
  • Орест Смолій – начальник Львівського відділення ГІОЦ АТ «Укрзалізниця».

Усі учасники отримали пам’ятні сувеніри із символікою проєкту – блокноти з ручками та брелоки, а також сертифікат за участь. Команди були відзначені у спеціальних номінаціях: за командну роботу, за креативність і за ідею з найвищим ступенем реалізації. А команда-переможець отримала панкейки з логотипом проєкту .

MobilityUP Hack – це не просто івент, а реальна спроба дати голос молоді в міській мобільності. Це простір, де студенти не лише навчаються, а й створюють зміни.

Ідеї народжуються за день. Зміни – тривають довше. Але саме тут вони починаються.

Попереду – ще більше. У межах проєкту MobilityUP заплановано онлайн-флешмоб #МояМобільністьLviv, учасники якого поділяться власними ідеями змін у міській мобільності. Ідеї стануть натхненням для всіх, хто прагне впливати на транспортні рішення свого міста.

Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону Фото з хакатону