1 березня 2023 року на Львівщині стартував проєкт «Розробка та проведення навчальних тренінгів підвищення підприємницьких навиків для ВПО та релокованого бізнесу з можливістю подальшої інтеграції до МСП Львівської області».
«Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на Львівщину релокувались більше двох сотень підприємств. Відтак, одним із наших важливих завдань є підтримка релокованого бізнесу. Ми це робимо зокрема коштами обласного бюджету, а також залучаючи різні грантові організації. Сьогодні презентуємо один з таких проєктів, який спрямований на покращення підприємницьких навичок ВПО, представників релокованих підприємств», – зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Орест Гринів.
Попередньо організатори провели аналітичне дослідження, спрямоване на формування переліку затребуваних професій у ключових галузях, які найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення росії в Україну та розроблення Мапи можливостей із профілями затребуваних на Львівщині професій.
Сьогодні ж запрошують на навчання внутрішньо переміщених осіб, представників релокованого у Львівську область бізнесу, зацікавлених підприємців регіону.
Як розповіла координаторка проєкту, наукова співробітниця групи комерціалізації наукових досліджень Науково-дослідної частини Національного університету «Львівська політехніка» Олена Лукачук, серед тем, які розглянуть у межах навчання, є такі:
- можливості виходу українського виробника на європейський ринок;
- грантові можливості: державні та міжнародні;
- захист персональних даних;
- додаткові можливості, зокрема залучення інвестицій для розвитку бізнесу;
- практики фандрейзингу та краудфандингу;
- самопрезентація бізнесу для залучення інвестицій;
- психологічний та емоційний стан команди;
- захист інтелектуальної власності у бізнесі.
Зупинившись на питанні інтелектуальної власності, керівник адвокатського об’єднання «Дегтяренко та партнери», голова Ділової Ради Ротарі Інтернешнл Олексій Дегтяренко наголосив: «Маємо показати Європейському Союзу, що ми є дійсно європейською державою і маємо керуватись тими принципами, які є в інших країнах Європи. Спільно з нашими партнерами ми зможемо довести, що український бізнес достойний зайняти високе місце в конкурентному середовищі ЄС».
Зареєструватись на навчання можна на .
Слухачі тренінгів отримають індивідуальні плани інтеграції до обраного сектору локального бізнесу та консультаційну підтримку експертів.
Проєкт реалізовують за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE Ukraine).
До участі у проєкті залучено працівників Національного університету «Львівська політехніка», зокрема із групи комерціалізації наукових досліджень та захисту об’єктів права інтелектуальної власності Науково-дослідної частини, Проєктного офісу, Інституту права, психології та інноваційної освіти, Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій.





