Нещодавно студентка Львівської політехніки Дарія Дмитрійчук здобула перемогу на престижному Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Печерські каштани», посівши перше місце в номінації «Макети малюнків для тканин» (робота «ГовориТи», спільно виконана зі студенткою групи ДС-31 Анною Новохацькою). Це досягнення є яскравим свідченням того, що наполеглива праця, талант і якісна освіта завжди знаходять своє визнання, відкриваючи двері до нових можливостей.
— Чому ви вирішили навчатись у Львівській політехніці і як обирали спеціальність?
— Мені сподобалася навчальна програма на спеціальності «Дизайн середовища» і хотілося здобувати знання в технічному вищому закладі освіти. Обрала цю спеціальність, тому що мені з раннього віку подобалося малювати, потім я вчилась у художній школі, де були викладачі, які спеціалізувалися на інтер’єрному дизайні. Вони поділилися зі мною своїм досвідом роботи, і мене це неабияк зацікавило.
— Яким є ваше студентське життя у Політехніці? Що найбільше подобається і чи знаходите можливості для творчої самореалізації в університеті?
— Студентське життя — це справжній виклик, адже вимагає значних зусиль для глибокого опанування численних навчальних дисциплін. Власне, через це залишається мало часу на творчу самореалізацію. Подобається, що є багато цікавих дисциплін, пов’язаних з різними сферами дизайну. Здобула навички, що можуть посприяти у подальшому творчому самовираженні. Тут є чудові викладачі, які прагнуть навчити, допомогти й підтримати студента у процесі навчання.
— Які навички та знання, здобуті під час навчання в університеті, ви вважаєте найціннішими для вашого особистісного й професійного розвитку?
— Вважаю, що найціннішими є основи ергономіки, психології дизайну та архітектури, вміння креслити, проєктувати, а також базові навички в софтах, як-от Archicad, Blender, 3DsMax, Adobe Photoshop i Illustrator.
— Що спонукало вас до участі у Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Печерські каштани»?
— Бажання взяти участь у конкурсі, зрозуміти, як це відбувається, тому що ніколи досі не мала такого досвіду, а також спробувати себе у сфері дизайну одягу, зокрема текстилю. Нас зацікавив девіз конкурсу: «Екологічність, етноцентричність, інновації — нове бачення дизайну», оскільки це є актуальною проблемою сьогодення. Також мотивувала й надихала на участь у конкурсі підтримка викладачки Віолетти Радомської. Вона поділилася з нами своїм баченням цього конкурсу, досвідом роботи з текстилем, розповіла про різні техніки виконання та про те, як можна класно подати свою ідею.
— Яка основна ідея та концепція вашої конкурсної роботи і які джерела натхнення ви використовували, створюючи її?
— Основна ідея колекції «ГовориТи» — розробити патерни, які б могли подати українську культуру нетипово, цікаво й навіть гумористично. Концепція полягає в тому, що за основу взято українські крилаті вислови, які, на нашу думку, варто частіше вживати в повсякденному спілкуванні. Натхнення на створення патернів ми черпали з декоративно-ужиткового мистецтва, як-от вибійка, розписи та гобелени.
— Як ця робота відображає ваш особистий стиль як дизайнера?
— Ми не вбачаємо в цій конкурсній роботі прояву нашого особистого стилю як дизайнерів, це був радше експериментальний проєкт.
— Які ваші подальші цілі й у якій сфері мрієте працювати?
— Основна ціль на цьому етапі — здобути освіту в обраній спеціальності, а у майбутньому — працювати в дотичній до дизайну сфері.
— Яку пораду ви могли б дати абітурієнтам, що розглядають вступ до Політехніки на творчі спеціальності?
— Будьте морально готові зіткнутися з численними різними думками щодо ваших майбутніх робіт і проєктів. Ставтесь аналітично до критики з боку викладачів, дослухайтеся до порад, тому що ніхто поганого вам не бажає. Та все ж майте власну думку, що вирізнятиме вас серед інших дизайнерів.



