Команда ресурсного центру

Штатні співробітники

Потимко Оксана Збігневна
Потимко Оксана Збігневна — керівниця
Доктор філософії, Заслужений працівник соціальної сфери України. Лауреат Державної премії в галузі освіти. Почесний Амбасадор Львова, Позаштатний радник міського голови Львова. Виконавча директорка Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка людей з інвалідністю – УСІ», Почесна членкиня Ротарі клубу «Львів-Леополіс». Особа з інвалідністю по зору (незряча).

Освіта вища: у2002 році закінчила Львівський національний університетім. І.Франка. Має також медичну освіту. Удосконалювала набуті знання вуніверситеті «Manitoba» (Вінніпег, Канада), Інституті спеціальної педагогіки (Стокгольм, Швеція), Svefi Academy (Хапаранда, Швеція). Має низку сертифікатів у ділянці інклюзивної освіти та аудіодискрипції (Швеція, Словаччина, Канада, Польща).

Авторка української моделі інклюзивної освіти незрячих школярів. Співавторка (разом з акторкоюОлександрою Бонковською) української методики аудіодискрипції відеоконтенту (кіно, театр, музеї, картини та ін.). Авторка численних іноваційних проектів угалузі інклюзивної освіти ікультури, соціальної політики, доступності інфраструктури. Авторка/співавторка кількох законодавчих актів, ратифікованих Верховною Радою України. Керівниця моніторингової групи міжнародних проєктів НУО від Abilis Foundation, Фінляндія.

У2012 році опублікувала монографію «Розвиток медицини уЛьвові вXIІІ— XVIIIст.: література, проблеми, дискусії». Авторка методичних посібників «Українська модель інклюзивної освіти незрячої дитини: система цінностей ікомпетентностей», «Аудіодискрипція вУкраїні: правила іспособи опису творів мистецтва для осіб здисфункцією зору», «Перша українська DAISY бібліотека», «Порадник для незрячих» таін. Авторка понад 50-ти статей в наукових і науково-популярних виданнях.

Працює над впровадженням вУкраїні іноватики усфері освіти, культури, соціальної політики. Займається виготовленням відеоконтенту заудіодискрипцією, організацією інклюзивного навчання незрячих дітей узакладах середньої тавищої освіти різних регіонів України, підготовкою педагогів дороботи заудиторією незрячих учнів/студентів, публікацією літератури шрифтом Брайля істворенням підручників уформаті DAISY, виготовленням бронзових мініатюр архітектурних споруд, розгортанням нових форм роботи вгалузі культури; проводить просвітницькі лекції для педагогів, фармацевтів, готельно-ресторанного бізнесу, органів влади.

Борушнова Аліна-Оксана Ярославівна
Борушнова Аліна-Оксана Ярославівна – фахівець, психолог, мама дитини з інвалідністю.

Освіта вища: у 2010році закінчила Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, у 2014 році – Буковинський медичний інститут за напрямком «Психологія» (Буковинський проєкт групової психотерапії «Психодрама і гештальт-терапія»). У 2023 році закінчила навчання за програмою «Психологічна допомога військовослужбовцям та їх близьким» на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського.

Володіє рельєфно-крапковим шрифтом, працює над редагуванням та публікацією книжок шрифтом Брайля. Як психолог, проводить заняття з незрячими дітьми та їх батьками/родичами, незрячими військовослужбовцями та членами їх родин. Залучена до моніторингових візитів НУО від Abilis Foundation, Фінляндія.

Івашутіна Катерина Валеріївна
Івашутіна Катерина Валеріївна — фахівець, тифлопедагог.

Освіта вища: у2015 році закінчила Львівський національний університетім. І.Франка, у 2020 році - Національний педагогічний університетім. М.Драгоманова.

Володіє рельєфно-крапковим шрифтом, IT-технологіями для незрячих і слабозорих користувачів, методиками навчання незрячих дітей вумовах інклюзії, методикою аудіодискрипції, програмами для створення книг у форматі DAISY.

Працює над редагуванням та публікацією літератури шрифтом Брайля, створенням аудіопідручників у форматі DAISY, впровадженням інклюзивної освіти взакладах середньої івищої освіти України, поширенням аудіодискрипції усфері музейної педагогіки, театрального мистецтва, туризму. Бере участь у моніторингах міжнародних проєктів НУО від Abilis Foundation, Фінляндія.

Як тифлопедагог, проводить індивідуальні заняття з незрячими дітьми, навчає їх просторовому орієнтуванню з тростиною та соціально-побутовому орієнтуванню. Бере участь у багатьох проєктах щодо реабілітації незрячих дітей різного віку та військових, які втратили зір внаслідок російсько-української війни.

Левандівська Наталія Францівна
Левандівська Наталія Францівна – фахівець, редактор.

Освіта вища: у 1995 році закінчила Національний університет «Львівська Політехніка». Працювала художнім редактором у газеті «Експрес».

Володіє рельєфно-крапковим шрифтом, працює над редагуванням та публікацією книжок шрифтом Брайля, адаптацією рельєфних малюнків та обкладинок до рельєфно-крапкових книжок. Асистує незрячим абітурієнтам під час вступних іспитів до НУ «Львівська політехніка».

Нудик Ярослав Володимирович
Нудик Ярослав Володимирович – фахівець, аудіодискриптор, диктор.
Заслужений артист України, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка. Артист вокальної формації «Піккардійська Терція». Почесний громадянин Львова, автор музики та/або слів до багатьох пісень, найбільш відомою з яких є композиція «Йшли селом партизани». Артист, актор, співак, ведучий, композитор.

Освіта музична: у 1993 році закінчив Львівське державне музичне училище ім. С.П. Людкевича. З 1992 року – артист ВФ «Піккардійська Терція». Працював ведучим на радіо «Львівська хвиля». З 2019 року дебютував як актор театру.

Працює над створенням аудіодискрипції до фільмів і театральних вистав, власним голосом озвучує тексти аудіодискрипцій. Займається звукозаписом аудіокнижок для незрячих дітей, у тому числі – театралізованих аудіокнижок у ролях за участі українських артистів, акторів, музикантів, теле- та радіоведучих і незрячих дітей різного віку з різних куточків України. Напрацював власну методику роботи в студії звукозапису з незрячими дітьми. Проводить майстер-класи з акторської майстерності для дітей та молоді з повною втратою зору, які прагнуть повязати своє майбутнє з творчими професіями (актор, ведучий, звукорежисер).

Сватенко Володимир Сергійович
Сватенко Володимир Сергійович – фахівець, звукорежисер

Освіта середня спеціальна: у1988 році закінчив Львівський кінотехнікум. Як звукорежисер, працював з провідними українськими гуртами «Плач Єремії», «Брати Гадюкіни», супроводжував концерти гуртів «Океан Ельзи» та ін. Працював звукорежисером театру-студії «Не журись», студії звукозапису «Студія Лева», головним звукорежисером Першого українського театру.

У Ресурсному Центрі працює над звукозаписом аудіокнижок разом з провідними акторами та артистами, створенням промоційного контенту(аудіо/ відеоролики).

Оновлено 1 тиждень 2 дні тому