Нещодавно колишня студентка кафедри містобудування Львівської політехніки долучилася до конкурсу робіт студентів та аспірантів, що ініціювала компанія «Ежіс Україна», і виборола додаткову премію. На цьому конкурсі Анастасія представила роботу «Особливості гармонізації середовища вуличного простору головних вулиць міста».
У ній під куруванням наукової керівниці, доцентки кафедри містобудування Людмили Гнесь дівчина опрацювала планування міських вулиць і площ у частині організації руху та публічних просторів, а також просторового розвитку населених пунктів.
— Це дослідження стосується моїх фахових інтересів — формування публічних просторів, зокрема вивчення публічних просторів кварталів періоду радянських забудови і їх реконструкції. Я використала конкретні приклади архітектурних змін у своєму рідному місті Вінниці, дослідила їх, а тоді на взірці іншої подібної вулиці підготувала концептуальну пропозицію, — розповіла Анастасія.
— Конкурс був спрямований на висвітлення актуальних проблем, викликів і раніше невирішених завдань у межах таких напрямів, як транспорт, мобільність, логістика, вантажні й пасажирські перевезення, ІТС, просторове планування, автомобільні дороги, безпека дорожнього руху, та дав студентам можливість проявити свої навички, здобути практичний досвід і вибороти стипендію. Зазвичай наші студенти, долучаючись до таких конкурсів, своїми науковими здобутками примножують високий рейтинг університету, — наголосила доцентка Людмила Гнесь.
Нагородою за участь у конкурсі компанії «Ежіс Україна» для Анастасії Валявської стала поїздка до Києва, а також подарунки: книжка, блокнот, шкарпетки, мерч компанії та грошова винагорода. Їй цікаві наукова робота та праця зі студентами, отож має намір вступити до аспірантури, однак після закінчення університету вирішила спершу якийсь час попрацювати за фахом. На її думку, для архітекторів-науковців чи викладачів архітектурних дисциплін практичний досвід особливо важливий.
Упродовж навчання на бакалавраті та магістратурі Анастасія активно долучалася до написання студентських наукових робіт і брала участь у конференціях. Це допомагало їй відкривати власні можливості, розвиватися творчо і глибше опановувати майбутній фах.




